Farrango Farrango Farrango Farrango Farrango

O nás & kontakt

Farrango Café
Vinohradská 1789/40
120 00 Praha 2

info@farrango.cz
+420 222 518 473

Restaurace Farrango je Thai fusion restaurace. Nabízí pokrmy primárně thajské, ale i z dalších zemí equatoriální Asie (občas se objeví pokrmy z Kambodže nebo Vietnamu). Některé pokrmy jsou fúzovány či upravovány pro evropské klienty převážně pak v intenzitě pálivosti nebo ingrediencí, na které nejsou Evropané zvyklí.

Konceptem restaurace je představení fúzované thajské kuchyně, která v poslední době stále vice dominuje gastronomickému nebi nejen na celém světě, ale i v samotném Thajsku. Základním pilířem celého projektu je nabídnout zákazníkovi exklusivní pokrmy, perfektní servis, výbornou hudbu i skvělé nápoje - to vše v krásném prostředí stylové restaurace.

Název Farrango pochází z thajského slova Farang – jak Thajci nazývají cizince evropského původu. Farang vzniklo z thajského názvu Farang set, což je výraz pro Francii. Prvním bělochem, který vstoupil na půdu Thajska, byl totiž Francouz, kterým se v době křížových výprav říkalo 'Frank'. Francouzi kolonizovali okolní země Laos, Vietnam a Kambodžu, avšak kolonizovat Thajsko se nikdy nikomu nepodařilo.

Majitel restaurace Martin Štefánek již 10 let žije a pracuje v thajském Bangkoku v oblasti lidských zdrojů. Provozování restaurace je jeho druhou pracovní aktivitou a osobní zálibou. Restauraci provozuje se společníkem z Kolumbie, panem Edisonem Yelou.

 

Zobrazit velkou mapu